Vánoční turnaj ve stolním tenisu 28.12.2019¨- výsledky

1. 1. 2020

Výsledky vánočního turnaje

ve stolním tenisu 28. 12. 2019

Dne 28. 12. 2019 proběhl v tělocvičně ZŠ v Chlumčanech již podevatenácté vánoční turnaj ve stolním tenisu, organizovaný oddílem badmintonu a oddílem tenisu spolku TJ Keramika Chlumčany.  Na 4 stolech se představili jak hráči z Chlumčan, tak i z okolních obcí. Součástí turnaje byla také soutěž ve čtyřhře a tradiční Amerika. V obíhání kolem stolu byl tentokrát nejlepší Petr Šesták ze Dnešic, který se pak následně stal i vítězem singlového i deblového zápolení a vyhrál tak letos v Chlumčanech všechny trofeje, které mohl, což je v silné konkurenci opravdu obdivuhodný výkon.

Zápasy dvouhry se uskutečnily opět ve 2 skupinách (badmintonové a tenisové) po 8 hráčích, a to systémem zápasů každého s každým na 2 zkrácené sety do 11 bodů s postupem prvních 2 hráčů z obou skupin do semifinále a zápasy dalších hráčů stejně umístěných o konečné umístění. Mezi nejlepší čtyřkou tentokrát nechyběl nikdo ze širšího okruhu favoritů. V turnaji se neztratili ani „tenisté“, zejména pak F. Šambergr a M. Kozel, kteří se vešli do první šestky pořadí.

Daniel Schuster

V kategorii čtyřhry nastoupilo celkem 7 dvojic, mezi nimiž byli nejlepší Petr Šesták a Bohumil Prosser.

Jiří Vaněček, Frant. Šambergr

Pochvalu za obvyklé perfektní organizační zajištění akce zaslouží zejména J. Vaněček a také Z. Vlna (občerstvení účastníků). Tenisový oddíl se na akci podílel zejména nákupem trofejí pro vítěze u firmy Sympakt, které se všem opravdu líbily. S ohledem na oblíbenost vánočního turnaje ve stolním tenisu se již dnes můžeme těšit na jubilejní 20. ročník této akce, který proběhne opět za rok.