Výsledky Chlumčany Cupu veteránů 17.7.2021

18. 7. 2021

VÝSLEDKY TURNAJE CHLUMČANY CUP

VETERÁNů 17.7.2021

Dne 17.7.2021 proběhl 7. ročník tenisového turnaje ve dvouhře Chlumčany Cup pro veterány - neregistrované tenisty ve věku nad 50 let. Na akci se zřejmě i díky rannímu dešti  a občasnému mrholení během dne dostavilo jen 5 tenistů ve věku 52 - 78 let, kteří nejprve uctili minutou ticha památku stálého účastníka našich tenisových akcí Zdeňka Holického z Třemošné, který nedávno zemřel ve věku 71 let. S ohledem na nižší účast bylo před zahájením turnaje rozhodnuto o tom, že zúčastnění hráči se utkají navzájem každý s každým na 1 set do 6 gamů.

Boj o celkovou výhru v turnaji byl zejména mezi nejlepší trojicí velmi vyrovnaný až do posledního zápasu. Domácí Michal Marák nakonec udolal všechny své soupeře a zaslouženě bez porážky vyhrál. Také 2. místo obsadil člen TO Chlumčany Miroslav Švátora a na bronz dosáhl další tradiční účastník - Stanislav Havlíček ze Starého Plzence. Velmi bojovný výkon předvedl i nejstarší účastník Vladimír Pašinský z Plzně (78 let), přestože na výrazně mladší soupeře nestačil.

Dík za pohodovou atmosféru akce patří i domácím organizátorům, kteří zároveň pozvali přítomné sportovce na další akci pořádanou TO, jíž je Chlumčany Cup ve čtyřhře v termínu 7.8.2021.