Výsledky Chlumčany Cupu veteránů 20.7.2019

21. 7. 2019

VÝSLEDKY TURNAJE CHLUMČANY CUP

VETERÁNů 20.7.2019

Tenisový turnaj veteránů - neregistrovaných tenistů ve dvouhře pod názvem Chlumčany Cup uspořádal místní tenisový oddíl již popáté, a to v termínu 20.7.2019.  I přes úmorné letní vedro se do této akce aktivně zapojilo celkem 9 tenistů ve věkovém rozmezí od 50 do 76 let. Také proto byli účastníci rozděleni do 2 kategorií podle data narození - čtyři tenisté se vešli do limitu 55 let a zbývající pětice tuto hranici překročila. V obou kategoriích se tenisté utkali každý s každým na 1 set do 6 gamů.

Organizace turnaje (pořízení pohárů a dalších cen, rozeslání pozvánek, vyhlášení akce v obecním rozhlase apod., pořízení fotodokumentace při vlastní akci, vyhlášení výsledků apod.) proběhlo v režii předsedy TO, zatímco dodržení náležitého jídelního a především pitného režimu účastníků úspěšně obstaral M. Marák.

Mezi veterány do 55 let zastupovali domácí oddíl Robert Kott, Antonín Levora a 2 letošní padesátníci, kteří byli také nejúspěšnější - druhý skončil Michal Marák, který podlehl těsně vítěznému Danielu Machovi, letošní posile B-týmu Chlumčan v DC.

V soutěži veteránů nad 55 let se v barvách pořádajícího oddílu představil pouze Miroslav  Švátora, který odvedl svůj vysoký standard a s jedinou porážkou obsadil opět výborné 2. místo, když  podlehl znovu jen vítězi a obhájci titulu z loňského roku Stanislavu Havlíčkovi z DOLI Starý Plzenec, Obdiv zaslouží i výkony 3 nejstarších hráčů - Zdeno Bárty z Klatov,  Zdeňka. Holického z Třemošné a zejména pak Vladimíra Pašinského z Plzně, který ve věku 76 let skončil jen těsně pod stupni vítězů.